Profil společnosti

Firma byla založena v roce 1990 pod obchodním názvem Jaroslav Macenauer, Ing. – AKVARIUM. Od svého prvopočátku se zabývala celou širokou oblastí akvaristiky s filozofií nabízet na českém i zahraničním trhu produkty, které by byly jednak zajímavé v obchodní síti, jednak se vyznačovaly kvalitou a s tím svázanou spokojeností zákazníků.

» Obchodní aktivity se z počátku zaměřovaly na export akvarijních ryb do celého světa.

» V roce 1995 byla zahájena spolupráce s významnými zahraničními výrobci akvarijní techniky na bázi výhradního zastoupení v České a Slovenské republice.

» V roce 1996 otevřeno nové oddělení navrhování exkluzivních interiérových akvárií.

» V roce 1999 zakoupeny reprezentativní prostory v obci Ostřešany zahrnující velkokapacitní skladovací prostory.

» V roce 2000 rozšiřujeme nabídku zboží a nabízíme tak nejširší výběr dekorací v ČR.

Aktuální stav

V současné době zastupujeme na českém a slovenském trhu 25 nejprestižnějších zahraničních značek v oboru akvaristiky, teraristiky a chovatelství a neustále náš sortiment rozšiřujeme. Nabízíme jejich zboží do maloobchodních sítí a řetězců v rámci ČR a SR. I nadále se zabýváme též pravidelným importem a exportem akvarijních ryb do celého světa (USA, Kanada, Japonsko, Německo, Francie, Velká Británie, Belgie, Itálie, Řecko, Rakousko, Izrael, Libanon, Singapur, Vietnam, Čína, Peru, Kolumbie, aj.) a v neposlední řadě zařizováním exkluzivních akvárií do interiérů hotelů, bank, restaurací a státních institucí.Jsme komplexním dodavatelem, vše co nabízíme, skladujeme a expedujeme z jednoho místa - centrálního skladu Pardubice - Ostřešany. Nabídka zahrnuje sortiment pro chovatelské potřeby, akvarijní ryby z odchovu a importu a akvarijní rostliny. Specializujeme se na zakázkové navrhování akvárií do interiérů hotelů, bank, restaurací, ale i domácností.

Oddělení prodeje zboží

Nabízíme kompletní sortiment akvárií, filtrů, přípravků, krmiv, dekorací, příslušenství a náhradních dílů pro akvaristiku, teraristiku a zahradní jezírka. Včetně autorizovaného záručního a pozáručního servisu.Specialitou v sortimentu je sortiment švýcarské firmy Bogar, experta na zdraví zvířat. Specializující se na 4 produktové oblasti - hygiena, antiparazitika, dentální hygienu a péče o pokožku, srst a výživové vitální doplňky.Široký sortiment komplexně zajistí sortiment zboží pro obchod zaměřený na akvaristiku. Počínaje krmivem a přípravky až po kompletní akvarijní sety. A rozšíří sortiment krmiv pro psy a kočky o sortiment pečující o zdraví zvířat.

Oddělení prodeje akvarijních ryb

Zabývá se výkupem akvarijních ryb z Českých odchovů, importem odchovů, ale i divokých forem akvarijních ryb z vybraných světových destinací. Celoročně dodáváme sladkovodní a mořské ryby na zakázku. Disponujeme klimatizovanými a vytápěnými nákladními vozy, kterými zásilky živých ryb každý týden dodáváme.Jako potvrzení maximální jakosti a spokojenosti s akvarijními rybami z naší nabídky můžeme úvést, že značnou část sortimentu vyvážíme na západoevropské trhy.Naším hlavním cílem je dodávat akvarijní ryby ve vysoké kvalitě a perfektním zdravotním stavu.

Oddělení prodeje akvarijních rostlin

Sortiment akvarijních rostlin je dodáván ve spolupráci s německou pěstírnou akvarijních rostlin Dennerle, která je vůbec největším dodavatelem na Evropský trh. Každý týden jsou objednávky rostlin konsolidovány, baleny a expedovány našimi klimatizovanými a vyhřívanými nákladními vozy na centrálu Pardubice - Ostřešany, odkud jsou dále rozváženy dle rozvozových tras v České a Slovenské republice.Naším hlavním cílem je dodávat celoročně akvarijní rostliny ve stejné kvalitě a vždy čerstvé. Bez ohledu na aktuální klimatické podmínky a sezónu.

Oddělení navrhování akvárií

Komplexní nabídka nám umožňuje pracovat s vybraným sortimentem pro návrh, realizaci a provoz akvárií o objemu 10 až 10.000 litrů. Náš tým zahrnující specialisty v oblasti výrobního a technického řešení, aranžování dekorací, rostlin a chovatele akvarijních ryb zajistí komplexní realizaci sladkovodního nebo mořského akvária. Včetně zaškolení, trvalého dozoru a péče i servisní činnosti.Cílem je vytvořit zdravé životní prostředí pro faunu a flóru a vytvořit dokonalý estetický zážitek.