DENNERLE

Společnost Dennerle vznikla před 50ti lety. Její zakladatel, Ludwig Dennerle, byl nadšeným akvaristou a vizionářem své doby. Pochopil, že akvarijní rostliny k fungujícímu akváriu nezbytně patří. Na základě toho postupně vznikaly další a další produkty podporující péči a růst rostlin.

V současnosti firma Dennerle patří k evropské špičce mezi výrobci v oblasti akvaristiky. Díky pestré nabídce prvotřídních akvarijních rostlin a příslušenství tak poskytuje kompletní program, který uspokojí i nejnáročnější akvaristy. Nabízí širokou nabídku sortimentu jak pro klasická akvária, tak i pro nanoakvária či aquascaping.

Nedávno jsme podnikli plánovanou cestu do Vinningenu, kde je hlavní sídlo německé společnosti Dennerle. Zdejší zázemí tvoří skleníky pro pěstování akvarijních rostlin, které mají celkovou plochu více než 9000 m2. Je zde pěstováno více než 200 různých druhů vodních rostlin včetně mnoha specialit a vlastních kultivarů.

Dennerle dnes patří k největším evropským firmám zabývající se pěstováním akvarijních rostlin. K jejím hlavním odbornostem patří rostliny rodu Echinodorus, Anubias, Cryptocoryne, aj., které dodáváme po celé České a Slovenské republice do vybraných akvaristik. Tyto rostliny poznáte tak, že jsou označeny samolepkou Dennerle - Natur erleben (Radost z přírody). Vysoký standard kvality akvarijních rostlin Dennerle zajišťuje světová výrobní síť, o kterou se starají vyškolení zahradníci, zahradnice a zahradní inženýři. Ti řídí jak každodenní chod obchodu, tak i kultivaci nových rostlinných variant.

Rostliny In-Vitro

Novinkou a velkou inovací v sortimentu jsou rostliny Dennerle pěstované IN-VITRO. Jedná se o metodu, která přináší mnoho výhod. Rostliny jsou kultivovány ve sterilním prostředí v kelímcích. Uvnitř se nachází výživné médium, ve kterém rostliny rostou v laboratoři. Všechny tyto rostliny pocházejí z jedné mateřské rostliny, z její meristémové tkáně. To znamená, že z jedné rostliny lze vypěstovat tisíce, miliony identických rostlin. Tyto rostliny neobsahují žádné šneky, řasy, nejsou zatíženy pesticidy a podobnými látkami, a proto se velmi hodí také do krevetárií a akvárií s citlivými živočichy a rybami.

Tímto způsobem je množeno mnoho rostlin, jejichž komerční pěstování není snadné. Kultivace IN-VITRO je v těchto případech jednodušší a levnější - například u Cryptocoryne usteriana, Cryptocoryne flamingo, aj. Zajímavé je, že rostlina roste v kelímku jako by rostla přímo v akváriu. To znamená, že rostlinka má submerzní listy a její adaptace v akváriu je velmi snadná, což je velká výhoda. Pro jejich uskladnění v obchodě postačí jen trochu světla a pokojová teplota, takto vydrží bez potíží několik týdnů.

Fotogalerie

    


Video

Certifikát