Ostrov Tioman se nachází 45 kilometrů od jihovýchodního pobřeží Malajského poloostrova v Jihočínském moři. Na hornatém ostrově se nachází mnoho středně až rychle tekoucích řek, největší z nich je 15 metrů široká. Vodní toky jsou kryty závojem deštného pralesa, řeky stékají z vrcholků kopců kamennými koryty řek, které jsou častokrát přehrazeny velkými balvany a vytváří menší vodopády, kaskády a tůně... 

13.10.15

Opakovaně se mě na prodejně Zoo Panda Olomouc ptáte, co je to za teploměr? Rád bych tyto dotazy uvedl na pravou míru. Jedná se o Seachem Ammonia Alert, dlouhodobý test (funguje nejméně 1 rok) na jedovatý amoniak NH3 (triviální název = čpavek).


Co to je amoniak NH3 (čpavek) a co způsobuje?

Amoniak (čpavek) je bezbarvý, štiplavý plyn rozpuštěný ve vodě a je silně toxický pro ryby. Poškozuje jim sliznice a žábry. Ryby následně hynou udušením - syndrom dušení a lapání po vzduchu u hladiny.

21.03.18

Výroba nových dekorací BACK TO NATURE bude zahájena v průběhu února 2019. Očekáváme první dodávku v březnu. 

 

Velkoobchodně zastupujeme BACK TO NATURE na Českém a Slovenském trhu již déle než 20 let. Rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodného přírodního pozadí a dekorací do Vašeho akvária. Novým obchodním partnerům a aranžérům akvárií nabízíme výhodné obchodní podmínky. 

08.02.19 - 31.10.20

V tomto novém článku, přinášíme několik tipů jak se postarat o vaše akvárium během dovolené, aby rybičky a rostlinky během vaši nepřítomnost přežili bez úhony. 

27.06.19